Діагностика

Діагностика

Діагностика

Діагностика

Діагностика

Діагностика

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

В полях

В полях

В полях

Терапія

Терапевтичний цикл

Терапія

Терапія

Терапевтичний цикл

Терапія

Хірургія

Хірургічний цикл

Хірургія

Хірургія

Хірургічний цикл

Хірургія

Про нас

srtf1 2018

 srtf2 2018

У вступному слові до початку конференції начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда привітав гостей із початком роботи та зазначив, що з кожним роком кількість учасників зростає.

– Мені приємно, що до наших щорічних зустрічей приєднуються нові спеціалісти в галузі нейрохірургії, неврології. Особливо хочу подякувати усім доповідачам, які відгукнулися за запрошення й підготувалися до виступів, адже знаю, як важко викроїти час на це в робочих графіках. Також висловлюю вдячність начальнику клініки нейрохірургії та неврології Заслуженому лікарю України полковнику медичної служби Івану Богдану за невтомну багаторічну організаторську діяльність, завдяки якій сьогодні в залі присутні представники медичних закладів з Ужгорода, Вінниці, Луцька, Тернополя, Рівного.

Натомість Андрій Токарський, завідувач нейрохірургічного відділення львівської комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, головний позаштатний нейрохірург головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації під час свого виступу наголосив на тому, що спінальна хірургія займає чільне місце після судинних захворювань.

– В основному, потерпають люди молодого віку, особливо це стосується травм хребта. Ось вам приклад – літо, молоді люди вирішили «культурно» відпочити на озері…. як наслідок в одного з них зламаний хребет у шийному відділі з важкими ушкодженнями спинного мозку. Таких «пірнальників» за сезон назбирується дуже багато – це проблема, над вирішенням якої ми не один рік б’ємося. Є також травми пов’язані з сільськогосподарськими роботами – падіння з висоти під час збору врожаю з фруктових дерев тощо. Загалом спінальна травма є дуже серйозна, тому, що інвалідизує, в основному, молодих, працездатного віку. Вона їм ламає не лише здоров’я, а інколи й життя.

В свою чергу директор Ужгородського обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології професор, доктор медичних наук Володимир Смолянка наголосив на тому, що під час таких заходів дуже важливим є живе спілкування і обмін досвідом.

– Такі конференції для нас є дуже важливими, адже дозволяють зібрати провідних спеціалістів, обговорити нові методики, складні випадки. Дуже багато часу відведено на спінальні патології, які займають найбільший сегмент часу в нашій діяльності. Тому, що якщо взяти статистику будь-якого відділення, то побачимо, що 2/3 хірургічних втручань проводиться з приводу патології хребта і спинного мозку. У нас, правда, дещо більше церебральної патології бо до нас приїжджають мало не зі всієї України – але це наша така особливість. Особисто я сьогодні робив доповідь щодо судинних аномалій стовбуру мозку (каверноми). Це нова, але вкрай актуальна проблема про яку стали говорити лише впродовж останніх десяти років, – зазначив він.

Під час пленарного засідання медики опрацювали чимало актуальних на сьогодні питань, а саме – ознайомилися із досвідом хірургічного лікування каверном стовбуру мозку, використанням хірургічних інструментів при лікування злоякісних пухлин грудного та поперекового відділів хребта, хірургічним лікуванням неврологічних ускладнень уражень хребта при мієломній хворобі. Також розглянули складні випадки та ознайомилися зі шляхами їх вирішення.

Віталій ІВАНОВ.Відео

НАША АДРЕСА:

79010, м.Львів
вул. Личаківська, 26
Телефони: (032) 275-95-00
факс (032) 275-57-95
Приймальне відділення: (032) 275-57-85
Відділ маркетингу: (032) 275-13-14
Електронна пошта:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.