Діагностика

Діагностика

Діагностика

Діагностика

Діагностика

Діагностика

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

Поліклініка

В полях

В полях

В полях

Терапія

Терапевтичний цикл

Терапія

Терапія

Терапевтичний цикл

Терапія

Хірургія

Хірургічний цикл

Хірургія

Хірургія

Хірургічний цикл

Хірургія

Про нас

Catalog-2014
2

В нашому Центрі продовжують опановувати нові малоінвазивні методики лікування. Зокрема, у відділенні абдомінальної хірургії клініки торакоабдомінальної хірургії успішно виконуються лапароскопічні операції з приводу грижі стравохідного отвору діафрагми. Це захворювання спричиняє вихід органів черевної пеорожнини в грудну порожнину і викликає відчуття болю, дискомфорту за грудиною, а також може розцінюватись пацієнтом, як серцеві проблеми. Інший патологічний стан, що часто діагностується водночас з грижою стравохідного отвору діафрагми – недостатність кардії та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, що розвивається в результаті потрапляння агресивного шлункового вмісту на слизову стравоходу, що призводить до утворення ерозій, виразок стравоходу.


За словами начальника відділення, кандидата медичних наук, лікаря-хірурга вищої категорії, підполковника медичної служби Юрія Яринича, який і проводить оперативні втручання вищезгадані патологічні стани підлягають лапароскопічній хірургічній корекції.
–    Суть цієї корекції полягає у крурорафії (зменшенні розмірів стравохідного отвору діафрагми)  та езофагофундоплікацію за Nissen (формуванню нового клапанного механізму з метою запобігання закиданню шлункового вмісту в стравохід), – зазначив він. – Показовим може бути клінічний випадок лікування пацієнтки М. 52 р. із грижою стравохідного отвору діафрагми ІІ стадії, гастроезофагеальною рефлюксною хворобою тип «С»., яка страждала чимало років через неефективність консервативного лікування. У цієї пацієнтки була вираженою наступна симптоматика: дворічна печія, консервативною терапією без ефекту, болем за грудиною, що двічі «вкладав» жінку до кардіологічного стаціонару, симптом зав’язування шнурків (посилення больових відчуттів та відрижка шлунковим вмістом під час нахилу вперед).
    В результаті проведено обстеження нами було виявлено килу (грижу) стравохідного отвору діафрагми ІІ стадії, недостатність кардії, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба тип «С».
Власне, лапароскопічна операція проводилася під загальною анестезією, триває 1,5 год.  й складалася з декількох етапів: через п’ять 1-1,5 см проколів передньої черевної стінки до черевної порожнини вводяться відеолапароскоп та необхідні інструменти маніпулятори; потім – проводиться мобілізація великої та малої кривини шлунка й виконується крурорафію, а на завершальному етапі – езофагофундоплікацію за Nissen.  
Варто акцентувати увагу на тому, що вже через чотири години пацієнти прооперовані таким чином можуть пити рідину, через добу – вживати молочні продукти (кефір, йогурт), через 48 годин – різноманітні каші, пюре.
–    Суб’єктивно пацієнтка, перш за все, відчуває підвищення комфорту прийому їжі, болі та печія відійшли в минуле, комфортний сон можливий не лише в півсидячому положенні, а й лежачи – зазначив підполковник медичної служби Юрій Яринич.
Слід вказати, що перевагою даного хірургічного втручання є низька травматичність, що дозволяє уникнути вираженого больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді, активізувати пацієнта в день операції, зменшити тривалість перебування хворого у стаціонарі зокрема, та якомога швидше повернутися до звичайного способу життя в цілому.

Відео

212486
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
За минулий тиждень
За місяць
За минулий місяць
Уся статистика
294
548
3497
184765
6545
13358
212486

Ваш IP: 207.241.237.105
Дата: 2014-07-13 13:33:07

Наша адреса:

79010
м.Львів
вул. Личаківська, 26

Телефони:
(032) 275-95-00
факс (032) 275-57-95

Приймальне відділення:
(032) 275-57-85

Відділ маркетингу:
(032) 275-13-14

Електронна пошта:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.